The ZPAP92 is loaded with features that include a dimpled 1.5mm receiver,bulged trunnion, chrome lined cold hammer forged barrel, hinged top cover, krink-style rear sight, dual aperture front sight and a bolt hold-open notch on the selector.
Zastava Arms Usa ZP92762M ZPAP92 7.62x39mm 30+1 10″ Black, Polymer Grip, Dark Wood Handgaurd
$1,165.99
11 in stock
| Weight | 9.4000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.50 × 9.00 × 4.00 in |
| Capacity | 30+1 |
| Sights | Post Front, Krinkov Rear |
| FireArm | yes |
| Caliber | 7.62x39mm |
| Grips | Black Polymer |
| Barrel Length Range | 10" to 10.99" |
| Barrel Length | 10" |
| Safety | Lever |
| Action | Semi-Auto |
| UPC | 685757098182 |
| MPN | ZP92762M |
| Brand | ZASTAVA ARMS USA |






Reviews
There are no reviews yet.