TriStar’s TT-15 is a dedicated trap gun which offers precision, beauty and performance. It is loaded with features; including a raised target rib with 3 adjustment points, adjustable comb, palm swell, fiber optic sight and color coded extended Beretta/Benelli Mobil chokes. This Deluxe Double Combo model features 32″ (Over/Under) and 34″(Unsingle) adjustable vent rib barrels. It also features a drop-out trigger.
TriStar 35420 TT-15A Deluxe Double Combo 12 Gauge 3″ 32″ 2rd, 3″ 34″ 1rd Adjustable Rib Barrels Silver Rec Walnut Fixed with Adjustable Comb Stock Right Hand (Full Size) Includes 5 Extended MobilChoke
$1,939.99
12 in stock
| Weight | 15.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.50 × 14.80 × 3.00 in |
| Barrel Length Range | 32" to 32.99" |
| Gauge | 12 Gauge |
| Barrel Length | 32" |
| Stock Finish Group | Brown/Tan |
| OAL | 49"-51" |
| Weight | 9.60 lbs |
| Stock Description | Fixed with Adjustable Comb |
| FireArm | yes |
| Choke Configuration | MobilChoke |
| Trigger | Drop-Out |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Receiver Description | Steel |
| Chamber | 3" |
| Barrel Description | Vent Rib Chrome-Lined |
| Hand | Right |
| Action | Break Open |
| Capacity | 2 |
| Weight Range | 9 lbs to 9.99 lbs |
| Safety | Top Tang |
| Chokes Included | F,IC,IM,M,SK Extended |
| UPC | 713780354200 |
| MPN | 35420 |
| Brand | TriStar |






Reviews
There are no reviews yet.