The Havak PH3 rifle features an integrated 20 MOA Picatinny rail; a full-length M-LOK rail; adjustable cheek piece; a Seekins quick-change barrel system with a 3-lug bolt design and 60-degree throw; toolless bolt disassembly for caliber changes and cleaning.
Seekins Precision 0011710253-F Havak PH3 7mm Rem Mag 22″ Black Fluted Threaded Barrel, Black Picatinny Rail Steel Receiver, Adj Cheek Riser Urban Shadow Synthetic Stock
$1,849.99
3 in stock
| Weight | 0.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Twist | 1:8" |
| Stock Finish Group | Digital Camouflage |
| Stock Description | Adj Cheek Riser |
| Action | Bolt Long Action |
| Trigger | Adj TriggerTech |
| Barrel Description | Fluted Threaded |
| FireArm | yes |
| Barrel Length | 22" |
| Barrel Length Range | 22" to 22.99" |
| Sights | None |
| Caliber | 7mm Rem Mag |
| UPC | 811452023765 |
| MPN | 0011710253-F |
| Brand | Seekins Precision |






Reviews
There are no reviews yet.