| Weight | 11.0400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.00 × 10.00 × 3.50 in |
| Gauge | 12 Gauge |
| FireArm | yes |
| Choke Configuration | Optima HP |
| Chamber | 3 1/2" |
| Barrel Length | 26" |
| Barrel Description | Vent Rib Steel |
| Sights | Bead |
| Hand | Right Hand |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| OAL | 49" |
| Action | Semi-Auto |
| Capacity | 2+1 |
| Stock Finish Group | Natural Camouflage |
| Safety | Crossbolt |
| Weight | 7.40 lbs |
| UPC | 810174900033 |
| MPN | 000514RR |
| Brand | Rob Roberts Customs |
Rob Roberts Customs 000514RR A400 RR Custom Xtreme Plus Full Size 12 Gauge Semi-Auto 3 1/2″ 2+1 26″ Tac Beanfield Waterfowl Vent Rib Steel Barrel Optima HP Aluminum Receiver Synthetic Stock Right Hand
$3,248.99
Out of stock






Reviews
There are no reviews yet.