The RISE 6mm ARC AR-15 Upper Receivers features an exceptionally accurate 18-inch 416R stainless steel threaded barrel.
Rise Armament RA6ARCCUGRY18 Upper Receiver 6 ARC 18″ Grey Cerakote Barrel Aluminum
$999.99
5 in stock
| Weight | 5.8900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.40 × 4.40 × 4.40 in |
| Caliber | 6 ARC |
| Barrel Finish | Black Cerakote |
| FireArm | No |
| Barrel Length | 18" |
| Twist | 1:7" |
| Barrel Material | Stainless Steel |
| UPC | 850043415961 |
| MPN | RA6ARCCUGRY18 |
| Brand | Rise Armament |






Reviews
There are no reviews yet.