The Grand Power SP9A3G 9mm Luger rifle features a 16″ barrel; M-LOK handguard; ambidextrous bolt lock/release, thumb safety; thread protector; integrated Iron sights; 1913 Picatinny rail on receiver; Glock compatible magazine and side folding stock. Includes one Glock Magpul PMAG.
Grand Power 810091158197 Stribog SP9A3G *CA Compliant 9mm Luger 16″ Flat Dark Earth
$1,569.99
5 in stock
| Weight | 0.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Trigger | Mil-Spec AR |
| Caliber | 9mm Luger |
| Stock Description | Side Folding |
| Sights | Iron Sights |
| Stock Finish Group | Brown |
| Capacity | 10+1 |
| FireArm | yes |
| Receiver Material | Aluminum |
| Metal Finish Group | Blued/Black |
| Barrel Description | Threaded |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Barrel Length Range | 16" to 16.99" |
| Barrel Length | 16" |
| Action | Semi-Auto |
| Muzzle | Muzzle Brake |
| UPC | 810091158197 |
| MPN | 810091158197 |
| Brand | Grand Power |






Reviews
There are no reviews yet.