Colts King Cobra is reincarnated as the 6-Shot 357 Magnum double action only with a concealed hammer. Sporting a heavy-duty frame, 2″ barrel and matte stainless steel construction, the King Cobra secures a new place in the legendary heritage that makes Colt single action revolvers some of the hottest collectible firearms today.
Colt Mfg KCOBRASM2BB King Cobra Small 357 Mag 6 Shot 2″ Matte Stainless Steel Barrel, Cylinder Frame, Black Hogue Overmolded Grips, Concealed Hammer
$1,103.99
Out of stock
| Weight | 0.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Grips | Black Hogue Overmolded |
| Caliber | 357 Mag |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Action | DAO |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| FireArm | yes |
| Capacity | 6 |
| Hammer Style | Concealed |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| Cylinder Finish | Matte Stainless |
| Frame Size | Small |
| Barrel Length | 2" |
| UPC | 098289001535 |
| MPN | KCOBRASM2BB |
| Brand | Colt Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.