Charter Arms Mag Pug Target is a compact, home protection revolver second to none. A powerful revolver that features a stainless steel frame and a full-size black rubber grip. Target model has fixed front and adjustable rear sights.
Charter Arms 73542 Mag Pug Target Large 357 Mag, 5 Shot 4.20″ Matte Stainless Steel Barrel, Cylinder & Frame w/Black Finger Grooved Rubber Grip
$496.99
Out of stock
| Weight | 2.6350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.30 × 8.00 × 3.30 in |
| Caliber | 357 Mag |
| Weight Range | 16 oz to 31.99 oz |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Action | DA/SA |
| Frame Description | Matte Stainless Steel |
| Frame Size | Large |
| Barrel Length | 4.20" |
| Weight | 23 oz |
| Capacity | 5 |
| Sights | Fixed Front/Adj Rear |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| Cylinder Finish | Matte Stainless |
| Grips | Black Finger Grooved Rubber |
| UPC | 678958735420 |
| MPN | 73542 |
| Brand | Charter Arms |






Reviews
There are no reviews yet.