Charter Arms Mag Pug is a compact, home protection revolver second to none. A powerful revolver that features a stainless steel frame and a full-size black rubber grip. Includes Crimson Trace laser grips, which enables greater speed and accuracy.
Charter Arms 73524 Mag Pug Large 357 Mag, 5 Shot 2.20″ Matte Stainless Steel Barrel, Cylinder & Frame w/Black Crimson Trace Laser Grip
$637.99
1 in stock
| Weight | 2.4100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.40 × 8.20 × 3.10 in |
| Includes | Crimson Trace Laser |
| Grips | Black Crimson Trace Laser |
| Caliber | 357 Mag |
| Weight Range | 16 oz to 31.99 oz |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Action | DA/SA |
| Frame Description | Matte Stainless Steel |
| Frame Size | Large |
| Barrel Length | 2.20" |
| Weight | 23 oz |
| Capacity | 5 |
| OAL | 7.32" |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| Cylinder Finish | Matte Stainless |
| Sights | Fixed Front |
| UPC | 678958735246 |
| MPN | 73524 |
| Brand | Charter Arms |






Reviews
There are no reviews yet.