The Charter Arms Target Pathfinders features an anodized stainless steel barrel and cylinder, anodized aluminum frame, LitePipe front sights, Picatinny rail and Sightmark Micro red dot.
Charter Arms 72245 Target Pathfinder 22 LR 8 Shot, 4.20″ Anodized Stainless Steel Barrel & Cylinder, Stainless Aluminum Frame, Rosewood Grip, Sightmark Micro Optic
$651.99
4 in stock
| Weight | 2.5900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.30 × 8.00 × 3.30 in |
| Capacity | 8 |
| FireArm | yes |
| Barrel Length | 4.20" |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Grips | Rosewood |
| Frame Description | Aluminum Frame |
| Cylinder Finish | Anodized |
| Sights | LitePipe Front/Picatinny Rail |
| Barrel Finish | Anodized |
| Caliber | 22 LR |
| UPC | 678958722451 |
| MPN | 72245 |
| Brand | Charter Arms |






Reviews
There are no reviews yet.