The Charter Arms Target Mastiff features a Picatinny rail, Sightmark Micro Optic with an all black nitride finish.
Charter Arms 63565 Mastiff Target Large Frame 357 Mag 5 Shot, 6″ Black Nitride Stainless Steel Barrel, Cylinder & Frame, Black Rubber Grip, Sightmark Micro Optic, Exposed Hammer
$673.99
Out of stock
| Weight | 3.2150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.10 × 9.60 × 3.20 in |
| Sights | Picatinny Rail |
| Caliber | 357 Mag |
| FireArm | yes |
| Barrel Length Range | 6" to 6.99" |
| Hammer Style | Exposed |
| Barrel Length | 6" |
| Barrel Finish | Black Nitride |
| Cylinder Finish | Black Nitride |
| Frame Size | Large |
| Capacity | 5 |
| Grips | Black Rubber |
| Frame Description | Steel Frame |
| UPC | 678958635652 |
| MPN | 63565 |
| Brand | Charter Arms |






Reviews
There are no reviews yet.