The Charter Arms Off Duty Coyote features a 2″ ported barrel, black rubber grips and a concealed hammer. Includes two Moon clips.
Charter Arms 53801 Off Duty Coyote 380 ACP 5rd 2″ Matte Stainless Ported Barrel & Cylinder, Anodized Aluminum Frame, Black Finger Grooved Rubber Grip, Concealed Hammer
$453.99
25 in stock
| Weight | 1.9250 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.30 × 8.00 × 3.20 in |
| Caliber | 380 ACP |
| Sights | HiViz LitePipe Front |
| Weight Range | 16 oz to 31.99 oz |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5rd |
| Hammer Style | Concealed |
| Frame Description | Aluminum Frame |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| Cylinder Finish | Matte Stainless |
| Weight | 16 oz |
| Grips | Black Finger Grooved Rubber |
| Includes | 2 Moon Clips |
| Barrel Length | 2" |
| UPC | 678958538014 |
| MPN | 53801 |
| Brand | Charter Arms |






Reviews
There are no reviews yet.