In the world of home defense, the Charles Daly Honcho Tactical firearm provides you options. It features a 18.5″ barrel triple barrel, a rubber coated walnut grip, and a fixed brass bead front sight. It has a 3 shell capacity and manual safety. It’s trigger system is a single-non selective mechanical reset.
Charles Daly 930171 Honcho Triple 410 Gauge 3rd 3″ 18.50″ Blued Steel Barrel/Receiver, Black Rubber Coated Checkered Walnut Pistol Grip Stock & Forend
$1,741.99
4 in stock
| Weight | 10.1000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.30 × 8.60 × 2.20 in |
| Capacity | 3 |
| Weight Range | 5 lbs to 5.99 lbs |
| Barrel Length Range | 18" to 18.99" |
| Metal Finish | Blued |
| Barrel Length | 18.50" |
| Weight | 5.30 lbs |
| Sights | Brass Bead Front |
| FireArm | yes |
| OAL | 27" |
| Action | Break Open |
| Safety | 27" |
| Grips | Black Rubber Coated Walnut |
| Stock Finish | Brass Bead Front |
| Stock Type | Steel |
| Caliber | 18.50" |
| UPC | 8053800940498 |
| MPN | 930171 |
| Brand | Charles Daly Chiappa |






Reviews
There are no reviews yet.