In the world of home defense, the Charles Daly Honcho Tactical firearm provides you options. It features a 18.5″ barrel triple barrel, a rubber coated walnut grip, and a fixed brass bead front sight. It has a 3 shell capacity and manual safety. It’s trigger system is a single-non selective mechanical reset.
Charles Daly 930170 Honcho Triple 12 Gauge 3rd 3″ 18.50″ Barrel, Blued Steel Barrel/Receiver, Checkered Forend & Pistol Grip Stock
$1,741.99
3 in stock
| Weight | 9.9000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.30 × 8.60 × 2.80 in |
| Barrel Length Range | 18" to 18.99" |
| Barrel Length | 18.50" |
| Sights | Brass Bead Front |
| OAL | 27" |
| Action | Break Open |
| Safety | 27" |
| Grips | Black Rubber Coated Walnut |
| Stock Finish | Brass Bead Front |
| Stock Type | Steel |
| Capacity | 3 |
| Metal Finish | Blued |
| Weight Range | 6 lbs to 6.99 lbs |
| FireArm | yes |
| Weight | 6 lbs |
| Caliber | 18.50" |
| UPC | 8053800940481 |
| MPN | 930170 |
| Brand | Charles Daly Chiappa |






Reviews
There are no reviews yet.