Depend on the Windicator for your revolver needs. It has a blue Finish, double/single action, hammer block safety, rubber grip, steel frame, and a six round capacity.
Weihrauch Guns 770134 Windicator 357 Mag 6rd 6″ Blued Steel Barrel, Cylinder & Frame, Ramp Front/Fixed Rear Sights, Exposed Hammer, Finger Grooved Black Rubber Grip
$450.99
22 in stock
| Weight | 2.8500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.90 × 6.10 × 2.00 in |
| Caliber | 357 Mag |
| FireArm | yes |
| Barrel Length Range | 6" to 6.99" |
| Hammer Style | Exposed |
| Capacity | 6 |
| Barrel Length | 6" |
| Action | DA/SA |
| Frame Description | Blued Steel |
| Sights | Ramp Front/Fixed Rear |
| Barrel Finish | Blued |
| Cylinder Finish | Blued |
| Grips | Black Finger Grooved Rubber |
| UPC | 741566904134 |
| MPN | 770134 |






Reviews
There are no reviews yet.