TriStar’s TT-15 is a dedicated trap gun which offers precision, beauty and performance. It is loaded with features; including a raised target rib with 3 adjustment points, adjustable comb, palm swell, fiber optic sight and color coded extended Beretta/Benelli Mobil chokes. This Top Single model features a 34″ adjustable vent rib barrel.
TriStar 35412 TT-15A Top Single 12 Gauge 1rd 2.75″ 34″ Adjustable Rib Barrel Silver Rec Walnut Fixed with Adjustable Comb Stock Right Hand (Full Size) Includes 3 Extended MobilChoke
$1,485.99
21 in stock
| Weight | 9.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.00 × 11.00 × 3.00 in |
| Gauge | 12 Gauge |
| Stock Finish Group | Brown/Tan |
| Capacity | 1 |
| Weight | 8.70 lbs |
| OAL | 51" |
| Chamber | 2.75" |
| Barrel Length | 34" |
| Stock Description | Fixed with Adjustable Comb |
| FireArm | yes |
| Barrel Length Range | 34" to 34.99" |
| Barrel Description | Vent Rib Adjustable |
| Chokes Included | F,IM,M Extended |
| Choke Configuration | MobilChoke |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Receiver Description | Steel |
| Hand | Right |
| Action | Break Open |
| Weight Range | 8 lbs to 8.99 lbs |
| Metal Finish Group | Silver/Gray |
| Safety | Top Tang |
| UPC | 713780354125 |
| MPN | 35412 |
| Brand | TriStar |






Reviews
There are no reviews yet.