The Taurus Mini Revolver delivers Taurus’ exclusive five-shot cylinder, soft rubber grip and low profile sights. Its small size and lightweight frame make it a perfect choice for law enforcement professionals or for concealed carry. This model has a stainless steel frame, cylinder, barrel, and black grip.
Taurus 2380129UL 380 Mini Revolver 380 ACP 5rd 1.75″ Matte Stainless Cylinder & Barrel Matte Mil Anodized Aluminum Frame Black Rubber Grip
$391.99
Out of stock
| Weight | 1.2650 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.70 × 6.20 × 1.90 in |
| Caliber | 380 ACP |
| Action | DAO |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5rd |
| Grips | Black Finger Groove Rubber |
| Sights | Fixed Front/Adj Rear |
| Hammer Style | Concealed |
| Frame Description | Matte Anodized Aluminum |
| Barrel Length | 1.75" |
| OAL | 5.95" |
| Weight Range | 9 oz to 15.99 oz |
| Barrel Length Range | 1" to 1.99" |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| Cylinder Finish | Matte Stainless |
| Frame Size | Small |
| Weight | 16 oz |
| UPC | 725327610236 |
| MPN | 2-380129UL |
| Brand | Taurus |






Reviews
There are no reviews yet.