The Taurus Mini Revolver delivers Taurus’ exclusive 5-shot cylinder, soft rubber grip and low profile sights. Its small size and lightweight frame makes it a perfect choice for law enforcement professionals or for concealed carry. This model has a blued frame, cylinder, barrel, and a black grip.
Taurus 2380121UL 380 Mini Revolver 380 ACP 5rd 1.75″ Matte Black Oxide Steel Cylinder & Barrel Matte Black Anodized Aluminum Frame Black Rubber Grip
$494.99
Out of stock
| Weight | 1.3500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 7.00 × 2.00 in |
| Caliber | 380 ACP |
| Frame Description | Matte Black Anodized Aluminum |
| Action | DAO |
| Barrel Finish | Matte Black Oxide |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5 |
| Cylinder Finish | Matte Black Oxide |
| Grips | Black Rubber |
| Hammer Style | Concealed |
| Sights | Fixed Front, Adjustable Rear |
| Barrel Length | 1.75" |
| OAL | 5.95" |
| Weight Range | 9 oz to 15.99 oz |
| Barrel Length Range | 1" to 1.99" |
| Frame Size | Small |
| Weight | 16 oz |
| UPC | 725327609377 |
| MPN | 2-380121UL |
| Brand | Taurus |






Reviews
There are no reviews yet.