Chambered in 300 Blackout, this rifle upper is completely built and ready to be put on a lower. Includes Bolt Carrier Group.
TacFire BU-300-10 Pistol Upper Assembly 300 Blackout Caliber with 10″ Black Nitride Barrel, Black Anodized 7075-T6 Aluminum Receiver & M-LOK Handguard for AR-Platform Includes Bolt Carrier Group
$295.99
60 in stock
| Weight | 4.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.20 × 3.20 × 3.10 in |
| Sights | None, Optic Ready |
| Receiver Finish | Black Anodized |
| FireArm | No |
| Barrel Length Range | 10" to 10.99" |
| Barrel Length | 10" |
| Barrel Finish | Black Nitride |
| Handguard Finish | Black |
| Caliber | 300 Blackout |
| Handguards | M-LOK |
| UPC | 729205508325 |
| MPN | BU30010 |
| Brand | TacFire |






Reviews
There are no reviews yet.