The Sig Sauer P365 X-Macro TacOps Semi-Auto Pistol with XRAY3 Night Sights gives you more with the included 4 steel magazines, enhanced slide stop, and detachable metal flared magwell. The P365XL-length slide isn’t compensated for those looking to stay away from comped guns. The X-Macro’s compact grip module comes in a little bigger than the XL and features a Picatinny rail for accessories. The optics-ready slide now comes with a separate rear-sight dovetail. Includes four magazines and interchangeable small, medium and large backstraps.
Sig Sauer 365XCA9TACOPS P365-XMACRO TACOPS Compact 9mm Luger 17+1 3.70″ Black Barrel, Black Nitron Optic Ready/Serrated Slide, Black Polymer Frame w/Picatinny Rail, Black XMACRO Polymer Grips
$799.99
164 in stock
| Weight | 3.5200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.30 × 9.60 × 3.10 in |
| Barrel Length | 3.70" |
| Caliber | 9mm Luger |
| Safety | No Manual |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| FireArm | yes |
| Frame Finish | Black |
| Action | Striker Fire |
| Grips | Black w/Interchangeable Backstrap |
| Capacity | 17+1 |
| Sight Configuration | XRAY3 Day/Night |
| UPC | 798681681686 |
| MPN | 365XCA9TACOPS |
| Brand | Sig Sauer |






Reviews
There are no reviews yet.