The P320 offers a smooth, crisp trigger to make any shooter more accurate, an intuitive, 3-point takedown and unmatched modularity to fit any shooter and any situation. Its frame is ideal for target shooting and home defense, as well as many concealed carry scenarios. The modular, striker-fired pistol features an optic ready slide w/PRO optic footprint, compact grip, compact slide, accessory rail, contrast sights, striker safety and disconnect safety. Includes two magazines.
SIG 320F9BSSP10 P320 9MM 4.7 OR 10R BLK
$564.99
25 in stock
| Weight | 3.4450 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.40 × 9.70 × 3.10 in |
| Caliber | 9mm Luger |
| Sight Configuration | Siglight Front & Rear |
| Barrel Length | 4.70" |
| Capacity | 10+1 |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| FireArm | yes |
| Grips | Black Polymer |
| Frame Finish | Black |
| Safety | No |
| Action | Striker Fire |
| UPC | 798681699124 |
| MPN | 320F9BSSP10 |
| Brand | Sig Sauer |






Reviews
There are no reviews yet.