Sellier & Bellot buckshot is ideal for home defense.
Sellier & Bellot SB410SDA Self Defense 410Gauge 2.50″ 15 Pellets 1/2oz 000Buck Shot 25 Box/20 Case
$36.99
2000 in stock
| Weight | 1.0500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.50 × 2.50 × 2.50 in |
| Shot Size | 000 Buck |
| Length | 2.50" |
| Application | Home Defense |
| Hull Material | Plastic |
| Boxes Per Case | 20 |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Muzzle Velocity | 984 fps |
| Shot Type | Buckshot |
| Gauge | 410 Gauge |
| Ounces | 1/2 oz |
| Rounds Per Box | 25 |
| UPC | 754908544707 |
| MPN | SB410SDA |
| Brand | Sellier & Bellot |






Reviews
There are no reviews yet.