The Savage Stance refines the micro-nine into a thin, easily concealable pistol that is built to be both functional in the hand as it is easy to conceal. With its aggressive surface textures, advanced slide serrations and ergonomic grip, Stance is designed to be comfortable when holstered and formidable when it needs to be. There’s a new option for everyday carry. Stance is Savage.
Savage Arms 67003 Stance 9mm Luger 7+1/8+1 3.20″ Barrel, Black Polymer Frame, Serrated/Ported Black Nitride Slide, Interchangeable Backstraps, Night Sights, No Manual Safety
$310.99
Out of stock
| Weight | 2.7000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.90 × 9.50 × 2.90 in |
| Caliber | 9mm Luger |
| Grips | Black Interchangeable Backstrap |
| FireArm | yes |
| Frame Finish | Black |
| Safety | No |
| Capacity | 7+1 |
| Action | Striker Fire |
| Slide Description | Ported/Serrated |
| Sight Configuration | TruGlo Night Sights |
| Barrel Length | 3.20" |
| UPC | 011356670038 |
| MPN | 67003 |
| Brand | Savage |






Reviews
There are no reviews yet.