CALIBER:.450 BUSHMASTERUPPER RECEIVER:FORGED A4BARREL:16 INCH STAINLESS STEEL, 1:24 TWIST, CRYOGENICALLY TREATEDMUZZLE DEVICE:RRA OPERATOR BRAKE, 5/8-32 THREADGAS BLOCK:LOW PROFILE GAS BLOCK, MID-LENGTH GAS SYSTEMHANDGUARD:RRA 13 INCH EXTENDED LIGHTWEIGHT FREE FLOAT RAIL, M-LOK COMPATIBLEINCLUDES:BOLT CARRIER GROUP, CHARGING HANDLE ASSEMBLY AND ONE 5 ROUND MAGAZINE
RRA 450B0461 450 BM MID A4 UPR HALF SS UPPER
$556.99
Out of stock
| Weight | 6.4000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.50 × 12.00 × 6.30 in |
| Twist | 1:24" |
| Barrel Description | Heavy |
| FireArm | No |
| Caliber | 450 Bushmaster |
| Handguards | 13" M-LOK |
| Receiver Finish | Black |
| Handguard Finish | Black |
| Barrel Length Range | 16" to 16.99" |
| Barrel Material | Steel |
| Barrel Length | 16" |
| Barrel Finish | Stainless Steel |
| UPC | 842834124138 |
| MPN | 450B0461 |
| Brand | Rock River Arms |






Reviews
There are no reviews yet.