CALIBER:.350 LEGENDUPPER RECEIVER:FORGED A4BARREL:16 INCH STAINLESS STEEL, 1:16 TWIST, CRYOGENICALLY TREATEDMUZZLE DEVICE:RRA OPERATOR BRAKE, 1/2-36 THREADGAS BLOCK:LOW PROFILE GAS BLOCK, CAR LENGTH GAS SYSTEMHANDGUARD:RRA 13 INCH EXTENDED LIGHTWEIGHT FREE FLOAT RAIL, M-LOK COMPATIBLEINCLUDES:BOLT CARRIER GROUP, CHARGING HANDLE ASSEMBLY AND ONE 10 ROUND MAGAZINE
RRA 350L0326 350 LEGEND CAR SS HALFHP UPPER
$673.99
1 in stock
| Weight | 6.3400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.40 × 5.70 × 5.70 in |
| Twist | 1:24" |
| Barrel Description | Heavy |
| FireArm | No |
| Caliber | 350 Legend |
| Handguards | 13" M-LOK |
| Receiver Finish | Black |
| Handguard Finish | Black |
| Barrel Length Range | 16" to 16.99" |
| Barrel Material | Steel |
| Barrel Length | 16" |
| Barrel Finish | Stainless Steel |
| UPC | 842834124572 |
| MPN | 350L0326 |
| Brand | Rock River Arms |






Reviews
There are no reviews yet.