The Gallery rifle from Rossi features buckhorn sights, cross-bolt safety, and a black polished finish.
Rossi RP22181WD Gallery Full Size 22 LR 15+1, 18″ Polished Black Steel Barrel, Polished Black Steel Receiver, Hardwood Fixed Stock, Right Hand
$349.99
25 in stock
| Weight | 6.6000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.20 × 6.00 × 2.30 in |
| Weight Range | 5 lbs to 5.99 lbs |
| Barrel Length Range | 18" to 18.99" |
| Sights | Buckhorn Front & Rear |
| Stock Finish Group | Brown |
| OAL | 36" |
| FireArm | yes |
| Metal Finish Group | Blued/Black |
| Hand | Right Hand |
| Stock Description | Fixed |
| Action | Pump |
| Weight | 5.50 lbs |
| Barrel Length | 18" |
| Barrel Description | Stainless Steel |
| Receiver Material | Stainless Steel |
| Caliber | 22 LR |
| Safety | Crossbolt |
| Capacity | 15+1 |
| UPC | 754908229802 |
| MPN | RP22181WD |
| Brand | Rossi |






Reviews
There are no reviews yet.