Rio Wing & Target is a cartridge that is perfectly suited to wing shooting as well as clay target recreation and competition.
Rio Ammunition WT2075 Wing & Target 20Gauge 2.75″ 7/8oz 7.5Shot 25 Per Box/10 Case
$10.99
1000 in stock
| Weight | 1.8850 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.70 × 3.60 × 2.50 in |
| Gauge | 20 Gauge |
| Length | 2.75" |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Ounces | 7/8 oz |
| Rounds Per Box | 25 |
| Boxes Per Case | 10 |
| Shot Size | 7.5 |
| Muzzle Velocity | 1250 fps |
| UPC | 8435101612043 |
| MPN | WT2075 |
| Brand | RIO AMMUNITION |






Reviews
There are no reviews yet.