Remington Range ammunition delivers consistency and reliability. Whether shooting paper or steel, it delivers accuracy more efficiently. Using Full metal jacket (FMJ) projectiles, Remington Range is ideal for plinking. Clean shooting Kleanbore priming, temperature stable propellant for consistent velocity and performance.
Remington Ammunition R23965 Range Mega Pack 9mmLuger 115gr Full Metal Jacket 250 Per Box/4 Case
$56.99
Out of stock
| Weight | 6.9300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.10 × 5.70 × 2.90 in |
| Boxes Per Case | 4 |
| Rounds Per Box | 250 |
| Bullet Type | Full Metal Jacket |
| Caliber | 9mm Luger |
| Application | Target Shooting |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Muzzle Velocity | 1145 fps |
| Muzzle Energy | 335 ft lbs |
| Bullet Weight | 115 gr |
| UPC | 047700239651 |
| MPN | R23965 |
| Brand | Remington Ammunition |






Reviews
There are no reviews yet.