Underwood Ammo rounds, utilize flash suppressed powder so that your vision will not be compromised if it becomes necessary to use firearms in low light.
Underwood Ammo 248 10mm 200gr Hard Cast Flat Nose 20 Per Box/10 Case
$27.99
80 in stock
| Weight | 0.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Casing Material | Nickel-Plated Brass |
| Bullet Type | Hard Cast Flat Nose |
| Muzzle Velocity | 1250 fps |
| Muzzle Energy | 694 ft lbs |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Boxes Per Case | 10 |
| Bullet Weight | 200 gr |
| Rounds Per Box | 20 |
| Caliber | 10mm |
| UPC | 816874020897 |
| MPN | 248 |
| Brand | UNDERWOOD AMMO |






Reviews
There are no reviews yet.