This Red Army Standard rifle ammunition features a non-corrosive lead core bullet with a steel case, sealed primer and case neck.
Red Army Standard AM3420 Rifle 7.62x39mm 122gr Full Metal Jacket 20 Per Box/50 Case
$11.99
Out of stock
| Weight | 0.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Bullet Type | Full Metal Jacket |
| Casing Material | Steel |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Application | Target |
| Caliber | 7.62x39mm |
| Boxes Per Case | 50 |
| Bullet Weight | 122 gr |
| Rounds Per Box | 20 |
| UPC | 0 |
| MPN | AM3420 |
| Brand | Red Army Standard |






Reviews
There are no reviews yet.