Items Included: 1x Billet Upper Receiver w/Dust Cover, Anti-Rotation Pin & Light Weight Forward Assist Installed. 1x Hand Guard w/Magpul M-LOK Modular Attachment Interface. 1x Radian AX556 Lower Receiver. 1x Raptor-SD Ambidextrous Charging Handle. 1x Radian Talon 45/90 Ambidextrous Safety Selector. 1x Ambidextrous Bolt Catch & Release. 1x Ambidextrous Magazine Release. 1x Enhanced Takedown Pin Set. 1x Aluminum Barrel Nut. 1x Barrel Nut Wrench. 4x Hand Guard Cross Bolts, Washers & Nuts
Radian Weapons R0436 Model 1 Builder Kit 8.50″ Magpul M-LOK Handguard
$1,219.99
2 in stock
| Weight | 5.4800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.00 × 12.50 × 5.00 in |
| FireArm | No |
| Handguards | 8.50" Magpul M-LOK |
| Handguard Finish | Radian Gray |
| UPC | 817093024192 |
| MPN | R0436 |
| Brand | RADIAN WEAPONS |






Reviews
There are no reviews yet.