The 1873 GW2 Marshall features an engraved walnut grip, color case hardened frame along with a blued cylinder and barrel. Includes a 45 ACP cylinder.
Pietta HF45USM434/COMB 1873 Great Western II U.S. Marshal 45 Colt (Long Colt) 6rd 4.75″ Blued Steel Barrel & Cylinder Blued Steel Frame, Walnut Engraved Grip, Exposed Hammer, Includes 45 ACP Cylinder
$683.99
Out of stock
| Weight | 3.3700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.70 × 7.70 × 3.00 in |
| Capacity | 6rd |
| Sights | Blade Front |
| FireArm | yes |
| Caliber | 45 Colt (Long Colt) |
| Hammer Style | Exposed |
| Barrel Finish | Blued |
| Cylinder Finish | Blued |
| Action | SAO |
| Grips | Walnut Engraved |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Frame Description | Steel Frame |
| Barrel Length | 4.75" |
| UPC | 641996200281 |
| MPN | HF45USM434/COMB |
| Brand | PIETTA (EMF COMPANY INC) |






Reviews
There are no reviews yet.