The Ranger II Features a 22 Mag/22 LR, single action fully ribbed barrel; star ejector, break open cylinder and Rosewood boot grips.
North American Arms 22MCR4 Ranger II 22 LR or 22 WMR Caliber with 4″ Barrel, 5rd Capacity Cylinder, Overall Stainless Steel Finish & Rosewood Boot Grip Includes Cylinder
$762.99
1 in stock
| Weight | 3.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 7.00 × 2.50 in |
| Barrel Length | 4" |
| Barrel Finish | Stainless |
| Cylinder Finish | Stainless |
| OAL | 7.50" |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Frame Description | Stainless Steel |
| Action | SAO |
| Capacity | 5 |
| Grips | Rosewood Boot |
| Sights | Bead Front |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Includes | Cylinder |
| Weight Range | 3 oz to 8.99 oz |
| Weight | 8.10 oz |
| Caliber | 22 LR |
| UPC | 744253003332 |
| MPN | 22MCR4 |
| Brand | NAA |






Reviews
There are no reviews yet.