| Weight | 0.5750 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.80 × 2.30 × 1.00 in |
| Bullet Type | Full Metal Jacket |
| Muzzle Velocity | 1357 ft lbs |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Boxes Per Case | 10 |
| Caliber | 5.56x45mm NATO |
| Rounds Per Box | 20 |
| Bullet Weight | 62 gr |
| UPC | 810036152082 |
| MPN | 701706154 |
| Brand | NORMA AMMUNITION (RUAG) |
Norma Ammunition 701706154 Range & Training 5.56x45mmNATO 62gr Full Metal Jacket 20 Per Box/10 Case
$14.99
Out of stock






Reviews
There are no reviews yet.