MasterPiece Arms strives for total innovation. This Defender 9mm handgun is the traditional top cocking model with a 5.5″ threaded barrel, a lever safety selector, 30-round magazine, and a Cerakote finish. It comes with a polymer carrying case.
MasterPiece Arms 30T Defender Top Cocking TB 9mm Luger 5.50″ 30+1 Black Cerakote
$518.99
200 in stock
| Weight | 6.2000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.60 × 12.50 × 4.10 in |
| Caliber | 9mm Luger |
| Capacity | 30+1 |
| Weight | 55 oz |
| Metal Finish | Black Cerakote |
| Grips | Black Aluminum |
| Sights | Adjustable |
| FireArm | yes |
| OAL | 11.25" |
| Barrel Length Range | 5" to 5.99" |
| Barrel Length | 5.50" |
| Safety | Lever |
| Action | Semi-Auto |
| Weight Range | 48 oz to 63.99 oz |
| UPC | 804879268574 |
| MPN | 30T |
| Brand | MasterPiece Arms |






Reviews
There are no reviews yet.