Manufactured to the highest standards for consistent quality and exceptional performance. More shooters rely on Magtech than any other.
Magtech 9E Range/Training 9mmLuger 124gr Lead Round Nose 50 Per Box/20 Case
$24.99
119 in stock
| Weight | 1.4500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.30 × 2.70 × 1.40 in |
| Bullet Type | Lead Round Nose |
| Caliber | 9mm Luger |
| Casing Material | Brass |
| Application | Target Shooting |
| Boxes Per Case | 20 |
| Rounds Per Box | 50 |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Muzzle Velocity | 1109 fps |
| Bullet Weight | 124 gr |
| Muzzle Energy | 339 ft lbs |
| UPC | 754908165117 |
| MPN | 9E |
| Brand | Magtech |






Reviews
There are no reviews yet.