| Weight | 22.4000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.00 × 17.00 × 5.00 in |
| Barrel Length Range | 17" to 17.99" |
| Action | Bolt Action |
| Receiver Material | Sporter |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5+1 |
| Caliber | 308 Win |
| Twist | Thread Protector |
| Stock Description | ODG Larue R.A.T |
| Weight | 9.20 lbs |
| OAL | 37.25" |
| Sights | 1:8" |
| Trigger | Timney |
| Barrel Length | 17" |
| Hand | Right |
| UPC | 810143182552 |
| MPN | LTBCSIETE308W |
| Brand | LARUE TACTICAL |
Larue Tactical LTBCSIETE308W Siete Briefcase 308 Win 5+1 17″ Black Sporter Barrel Right Hand ODG LaRue A-P.E.G. Grip
$4,299.99
3 in stock






Reviews
There are no reviews yet.