Kimber Custom II 1911 pistols combine precision craftsmanship with hair-splitting accuracy. Stainless steel match-grade barrels and bushings are held to exacting tolerances for superior consistency. High-grade internal parts deliver a lifetime of flawless performance.
Kimber Mfg, Inc 3200333 Pro Carry II 9mm Luger 9+1 4″ Stainless Match Grade Barrel, Matte Black Brushed Serrated Steel Slide, Satin Silver Aluminum Frame w/Beavertail, Rosewood Grip
$916.99
6 in stock
| Weight | 3.6950 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.60 × 10.20 × 3.50 in |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length | 4" |
| FireArm | yes |
| Slide Description | Serrated |
| Capacity | 9+1 |
| Frame Finish | Satin Silver |
| Grips | Rosewood |
| UPC | 669278323336 |
| MPN | 3200333 |
| Brand | KIMBER MFG.,INC |






Reviews
There are no reviews yet.