The Hi-Point YC9 features a polymer frame with Picatinny rail, fully adjustable rear sight and glock compatible front sight.
Hi-Point YC9NTB YC9 9mm Luger 10+1 3.93″ Black Steel Barrel, Black YC9 Styled/Serrated Slide, Black Polymer Frame w/Picatinny Rail, Black Plastic Grips
$166.99
Out of stock
| Weight | 2.6650 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 7.50 × 2.50 in |
| Caliber | 9mm Luger |
| Safety | Manual Thumb |
| Capacity | 10+1 |
| FireArm | yes |
| Barrel Length | 3.93" |
| Frame Finish | Black |
| Slide Description | YC9 Styled/Serrated |
| Sight Configuration | Adj Rear/Glock Compatible Front |
| Action | Semi-Auto |
| Grips | Black Plastic |
| UPC | 752334900890 |
| MPN | YC9NTB |
| Brand | Hi-Point |






Reviews
There are no reviews yet.