Meet the Heritage Barkeep. The single-action Barkeep comes chambered and ships with the.22 LR rimfire cylinder. This revolver is also compatible and designed to work with an interchangeable .22 WMR cylinder option. Built for optimal concealability in a light and portable package, the Barkeep boasts fixed sights for fast action and a clean sight picture.
Heritage Mfg BK22SC Barkeep 22 LR 6 Shot 2.68″ Gold Cerakote Barrel, Gold Cerakote w/Black Accents Frame, Black Cerakote Cylinder, Black Star Polymer Grips
$160.99
Out of stock
| Weight | 2.1550 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.30 × 5.60 × 1.80 in |
| Grips | Black Star Polymer |
| Barrel Finish | Gold Cerakote |
| Weight Range | 16 oz to 31.99 oz |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Capacity | 6 |
| Weight | 26 oz |
| Action | SAO |
| Cylinder Finish | Black Cerakote |
| Sights | Fixed Front/Notched Rear |
| Frame Description | Zinc Alloy Frame |
| Caliber | 22 LR |
| Barrel Length | 2.68" |
| OAL | 7.95" |
| UPC | 727962707890 |
| MPN | BK22SC |
| Brand | Heritage Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.