Global Ordnance Monolith Pistol 5.56x45mm NATO features a 12.50″ barrel; 1:7′ twist; integrated KeyMo muzzle brake; M-LOK handguard; mono barrel with gas block; 1913 Picatinny rail on receiver and SB Tactical brace. Includes one magazine.
Global Ordnance LLC 197892004862 Monolithic 15P 5.56x45mm NATO 30+1 12.50″ Black Mono Barrel, M-LOK Handguard, Black Aluminum Picatinny Rail Receiver, SB Tactical Brace, B5 P-Grip 23 Grip
$1,249.99
1 in stock
| Weight | 6.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.50 × 8.60 × 2.40 in |
| Grips | B5 P-Grip 23 |
| Weight | 4.38 lbs |
| Capacity | 30+1 |
| Weight Range | 4 lbs to 4.99 lbs |
| OAL | 20.50"-29.50" |
| FireArm | yes |
| Sights | None |
| Barrel Length Range | 12" to 12.99" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Barrel Length | 12.50" |
| Caliber | 5.56x45mm NATO |
| Action | Semi-Auto |
| UPC | 197892004862 |
| MPN | 197892004862 |
| Brand | GLOBAL ORDNANCE LLC |






Reviews
There are no reviews yet.