The FX-9 feature a QD receiver end plate designed with quarter-turn rotational over travel stops. The FX-9 features a faux suppressor and a foam buffer tube cover.
FREEDOM ORDNANCE FX9P10T-ODG FX9 9mm Luger 31+1 10″ Black Nitride Stainless Steel Barrel, M-LOK Handguard, Black Anodized Aluminum Picatinny Rail Receiver, OD Green Pistol Tube, AR15 Grip, Right Hand
$676.99
3 in stock
| Weight | 0.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Capacity | 31+1 |
| Caliber | 9mm Luger |
| Weight Range | 5 lbs to 5.99 lbs |
| FireArm | yes |
| Stock Finish | OD Green |
| Safety | Safety Selector Switch |
| Sights | None |
| Barrel Length Range | 10" to 10.99" |
| Barrel Length | 10" |
| Grips | AR15 |
| OAL | 24.63" |
| Weight | 5.91 lbs |
| UPC | 856169007684 |
| MPN | FX9P10T-ODG |
| Brand | FREEDOM ORDNANCE |






Reviews
There are no reviews yet.