The Franklin Armory CA12 comes chambered in .350 Legend and is the first California pistol ever approved with a forward vertical grip. The CA12 offers an excellent new option for hunters across the Golden State.
Franklin Armory 00-30022-BLK CA12 *CA Compliant 350 Legend 12″ 10+1 Black Rec Black Magpul SL Buffer Tube
$944.99
5 in stock
| Weight | 11.6500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.60 × 10.40 × 4.00 in |
| Sights | Optic Ready |
| Action | Bolt Action |
| Capacity | 10+1 |
| FireArm | yes |
| Caliber | 350 Legend |
| Grips | Black Magpul SL |
| Barrel Length Range | 12" to 12.99" |
| Barrel Length | 12" |
| UPC | 818725012181 |
| MPN | 0030022BLK |
| Brand | Franklin Armory |






Reviews
There are no reviews yet.