The AKSA Arms S4 Tungsten semi-auto 12 gauge is a dual gas piston operated shotgun. The S4 is a great choice for personal defense, tactical training, and shooting at the range. This shotgun features a synthetic stock, picatinny rail, fixed sights with a rear ghost ring, and one of the most reliable actions ever made.
Four Peaks Imports 12058 AKSA Arms S4 12 Gauge 3″ 5+1 18.50″ Chrome Plated 7075-T6 Aluminum Receiver
$572.99
Out of stock
| Weight | 0.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Gauge | 12 Gauge |
| Barrel Length Range | 18" to 18.99" |
| Barrel Length | 18.50" |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5+1 |
| Chamber | 3" |
| Weight | 8.30 lbs |
| UPC | 810065120588 |
| MPN | 12058 |
| Brand | FOUR PEAKS |






Reviews
There are no reviews yet.