The ATA Arms Turqua Laminate Gray features a 3 stage safety and 2 stage adjustable trigger. The 60-degree bolt lift allows faster loading. The free floating stock maintains barrel to stock spacing for consistent accuracy. SUB MOA 3 shots groups guaranteed with this button rifled barrel.
Four Peaks Imports 12057 Turqua 6.5 Creedmoor 5+1 24″ Tungsten Cerakote Laminate Gray
$664.99
Out of stock
| Weight | 0.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Twist | 1:8" |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 24" |
| Safety | 3-Position |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length Range | 24" to 24.99" |
| Caliber | 6.5 Creedmoor |
| Trigger | 2-Stage Adjustable |
| Weight | 7.80 lbs |
| UPC | 810065120571 |
| MPN | 12057 |
| Brand | FOUR PEAKS |






Reviews
There are no reviews yet.