Fiocchi Knock Down Enviro Shield 7mm Rem Mag 160 gr Hollow Point 20 Per Box/ 10 Cs
Fiocchi 7RMCHA Knock Down Enviro Shield 7mmRemMag 160gr Hollow Point 20 Per Box/10 Case
$54.99
Out of stock
| Weight | 0.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Muzzle Velocity | 2935 fps |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Casing Material | Copper |
| Bullet Weight | 160 gr |
| Caliber | 7mm Rem |
| Boxes Per Case | 10 |
| Application | Hunting |
| Rounds Per Box | 20 |
| Bullet Type | Hollow Point |
| UPC | 762344712987 |
| MPN | 7RMCHA |
| Brand | Fiocchi |






Reviews
There are no reviews yet.