The Fiocchi Little Rino load is a premium Target handicap load. This is an ideal load for multiple types of sporting clays competition.
Fiocchi 12TX8 Exacta Target Little Rino 12Gauge 2.75″ 1oz 8Shot 25 Per Box/10 Case
$13.99
1000 in stock
| Weight | 2.2000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.30 × 4.20 × 2.50 in |
| Gauge | 12 Gauge |
| Shot Size | 8 |
| Length | 2.75" |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Application | Sport Shooting |
| Rounds Per Box | 25 |
| Ounces | 1 oz |
| Boxes Per Case | 10 |
| Muzzle Velocity | 1250 fps |
| Hull Material | HDCP |
| UPC | 762344701134 |
| MPN | 12TX8 |
| Brand | Fiocchi |






Reviews
There are no reviews yet.