| Weight | 18.7600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.00 × 14.50 × 6.50 in |
| Sights | Adjustable |
| Handguards | MIL-STD 1913 Rail |
| FireArm | No |
| Twist | 1:7" |
| Caliber | 5.56x45mm NATO |
| Barrel Length | 16.25" |
| UPC | 854118002520 |
| MPN | MCR060 |
| Brand | FIGHTLITE INDUSTRIES |
Fightlite Industries MCR060 Duel Feed 5.56x45mm NATO 16.25″ 7075-T6 Aluminum MIL-STD 1913 Rail Handguard
$5,899.99
3 in stock






Reviews
There are no reviews yet.