Featuring all steel construction and chopper-lump barrels, the heart of every Iside shotgun exemplifies pure yet robust elegance.
F.A.I.R. FRISPRTGDL1228 Iside Prestige Tartaruga Gold 12 Gauge 2rd 3″ 28″ Blued Barrel, Color Case Hardened Receiver w/Gold Engraving, Walnut Stock, Single Selective Trigger
$2,543.99
Out of stock
| Weight | 11.9000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.30 × 11.00 × 3.00 in |
| Gauge | 12 Gauge |
| Barrel Length | 28" |
| Barrel Length Range | 28" to 28.99" |
| Action | Break Open |
| Stock Finish Group | Brown |
| Weight Range | 6 lbs to 6.99 lbs |
| Receiver Description | Gold Engraved |
| FireArm | yes |
| Safety | Tang |
| Stock Description | Fixed |
| Chamber | 3" |
| Hand | Right |
| Capacity | 2 |
| Weight | 6.39 lbs |
| Chokes Included | TC XP50 5 |
| Metal Finish Group | Color Case Hardened |
| Trigger | Single Selective |
| UPC | 8057829613623 |
| MPN | FRISPRTGDL1228 |






Reviews
There are no reviews yet.