| Weight | 9.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.50 × 7.50 × 2.80 in |
| Gauge | 12 Gauge |
| Barrel Length | 28" |
| Action | Semi Auto |
| Barrel Description | Ribbed |
| Weight | 6.5 lbs – 7.5 lbs |
| Safety | Manual |
| Chokes Included | 5 |
| Chamber | 2.75" |
| Choke Configuration | Mobile |
| Barrel Length Range | 28" to 28.99" |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5+1 |
| Sights | Bead Front |
| UPC | 687748693574 |
| MPN | CK212T28MAX5 |
| Brand | Breda/Dickinson |
Dickinson LLC CK212T28MAX5 MAX5 12 Gauge 2.75″ Chamber 5+1 28″ Camo
$302.99
Out of stock






Reviews
There are no reviews yet.